‘Süper muhtar’ın bisikleti çalındı, yardımlara yürüyerek devam ediyor

Antalya’nın Muratpaşa ilçesine bağlı Haşim İşcan Mahallesi’nde iki dönemdir muhtarlık yapan Halil Ay da yeni dönem için aday ve çalışmalarına devam ediyor.

Kimsesizler, evde bakıma muhtaçlar ve maddi geliri olmayanlara günde iki kez bisikletle ücretsiz yemek servisi yapan Ay, bisikleti çalındıktan sonra da evlere servisi yürüyerek yapıyor.

Günde 10 kilometre yürüdüğünü söyleyen Ay, “Bisikletim çalındı ama ben durmuyorum. Artık yürüyerek dağıtıyorum. Spor da oluyor. Evlere yürüyerek servis yapıyorum. Gece gündüz demeden her türlü ihtiyaçlarına koşuyorum” diye konuştu.

Mahallelinin kendisine ‘Süper muhtar’ diye seslendiğini ifade eden Ay, “Mahalleli sağ olsun seviyor beni. ‘Süper muhtar’ diyorlar. Ben de onların her türlü sorununa koşmaya çalışıyorum. Hasta ziyaretleri, ilaç ve yemek dağıtımı gibi” dedi.

Mahalleli ise Halil Ay’a olan sevgilerini ‘Süper muhtar’ afişleri ile gösteriyor.

Şefika Fesleğen, “Çok hayırsever, herkese koşar. Benim her istediğimi yapıyor. Doktorlara götürdü, evin çatısını bile o geldi yaptı” diye konuştu.

Berrin Cesur ise muhtarın bisikletinin çalınmasıyla ilgili “Üzüldüm, umarım bulunur. Yeni dönemde de seçimi kazanır diye düşünüyorum. Umarım olur” dedi.

Yakup Yıldırım da “Mahalledeki yaşlıların evladı gibi. Her gün gelip yemeklerini alıp götürür. Bisikletinin çalınmasına da ayrıca üzüldüm” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x